Dobry den ja bych se chtel zeptat kde se daji koupit ty zbrane
Dekuji
Hraničářské zbraně
Hraničář nosí celkem čtyři zbraně - dlouhý luk, saxonský nůž, vrhací nůž a válečky. V knize měla první hraničářka sboru ještě prak.
Dvojitě zakřivený luk (dvojitý luk)
Je používán především učni, protože potřebuje menší sílu nátahu a šípy dostávají větší rychlost a průraznost. Původně ho používali je Temudžai, bojovníci z východu. Od nich se to naučil Halt a dovezl tento poznatek do Arulenu. Podstatnou část luku tvoří jeden dlouhý oblouk jako u běžného luku, ale pak se každý konec v protisměru stáčí zpět. Je to několik k sobě přilepených
dřevěných pásů, jejichž letokruhy míří různými směry. Mají různou tloušťku a díky tomu luk získá dvojité zakřivení, protože síly působí na sebe navzájem a ohýbají ramena luku do přesně naplánovaného tvaru. Výška luku je asi 70-100 cm a jeho síla nátahu 20-25 liber ( 9-11kg).
Dlouhý luk
Saxonský nůž
Saxonský nůž má masivní, bytelnou rukojeť vyrobenou z kožených kroužků naskládaných na sebe. A má krátkou, masivní záštitu. Čepel je rovná a těžká, z jedné strany ostrá jako břitva, z druhé mohutná a masivní. Má namodralou barvu a je dokonale vyvážená. Dlouhý je skoro jako krátký meč. Saxonské nože vyrábějí ti nejlepší kováři v království. Kalení oceli je tak dokonalé, že se nože neztupí, i když na druhých zbraních nechá pořádné zuby a naví jej pořádně ztupí. Hraničáři je používají při boji zblízka, využívají ho také při boji tvz. "obranou dvěma noži." Nosí jej v dvojitém pouzdře, spolu s vrhacím nožem, připnutým na boku, které odkládají jen na noc a i to blízko postele. Saxonský nůž lze díky svojí vyváženosti použít také jako vrhací nůž.
Vrhací nůž
Vrhací nůž hraničáři nosí ve dvojitém pozdře na levém boku. Je kratší než saxonský nůž a má masivní, bytelnou rukojeť vyrobenou z kožených kroužků naskládaných na sebe. Mezi rukojetí a čepelí je mosazná záštita a rukojeť je zakončena mosaznou hruškou. Nůž má nezvyklý tvar. U rukojeti je zúžený, pak je na tři čtvrtiny délky zesílený a rozšiřuje se do širokého ostří vyváženého směrem ke špičce. Potom se znovu prudce zužuje do hrotu ostrého jako šídlo. Velká šířka u
hrotu vyvažuje váhu jilce. A kombinace váhy těch dvou částí pomáhá noži zabodnout se, když se jím hodí. Hraničáři jej umí bleskově vytáhnout z pouzdra a trefit s ním každou věc, kterou chtějí, stejně jako s lukem.
Válečky
Mosazné válečky jsou další hraničářskou zbraní a součástí jejich výzbroje. Jsou pečlivě vyvážené. vejdou se do sevřené pěsti a na obou koncích přitom vyčnívá kulatý konec. Rána takovým válečkem do čelisti nebo do spodiny lebeční dokáže spolehlivě vyřadit i sebe silnějšího člověka. Válečky se dá také vrhat. Pro někoho, kdo umí výborně vrhat noži, je pak jednoduché s nimi zacházet. Omráčit člověka může omráčit až na osm kroků. Válečky jsou dva a jdou spojit v jeden, aby se s nimi dalo lépe vrhat.
(Zdroj: https://arulen-hranicari.blog.cz/)
Hraničářská pláštěnka
Hraničářská pláštěnka je zeleno-šedá s nepravidelnými tvary. Hraničář v ní tak na první pohled ztrácí siluetu a splývá s okolím. Je teplá a nepromokavá.
Hlavní hraničářské pravidlo zní: Věř pláštěnce. Tato pláštěnka leckomu zachránila život a hraničář je v ní skoro neviditelný na vzdálenost tří kroků a dál.
Má velkou kapuci na schování obličeje ve stínech.